Інформація про автошколу

Освітній заклад Сумська автомобільна школа Товариства Сприяння Обороні України

Директор автошколи — Селецький Анатолій Вікторович
Завідувач навчальною частиною — Мовчан Тетяна Олександрівна

знаходиться за адресою: м. Суми, пров. Громадянський, 1, тел. (095) 209-16-99

Заклад був створений 19 серпня 1946 року як Сумський автомотоклуб на базі Сумської хімічної школи Добровільного товариства сприяння обороні з метою підготовки водіїв автомобільного транспорту для Збройних Сил СРСР та  розвитку автомотоспорту. У 1951 році Сумський автомотоклуб  був переданий товариству ДТСААФ. У 1975 році клуб був перейменований у Сумську автомобільну школу Республіканського органу ДТСААФ. У вересні 1991 року автошкола була передана Товариству сприяння обороні України. У 2004 році автошкола була перейменована в Освітній заклад Сумська автомобільна школа Товариства сприяння обороні України.

Автошкола має територію площею 6,19 га на якій розташовані адміністративний та навчальний корпуси, автопарк, навчальний майданчик для початкового керування транспортними засобами, автодром.

Для забезпечення високоякісної підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів заклад має обладнані, теплі, світлі класи з навчальними посібниками і наочним приладдям, з технічними засобами підготовки. В наявності кабінети по вивченню будови й експлуатації транспортних засобів, кабінети по вивченню Правил дорожнього руху, комп’ютерний клас для програмованої підготовки і контролю знань слухачів. Класи оформлені і відповідають вимогам законодавства з охорони праці, протипожежної безпеки, санітарно-гігієнічним та державним будівельним нормам.

Автошкола керується в своїй повсякденній роботі Конституцією України, Законами України, актами Президента України та Кабінету міністрів України, нормативними актами Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України.

Діяльність автошколи проводиться відповідно до Ліцензії Міністерства освіти і науки України, а саме, підготовка та перепідготовка водіїв за вимогами Державних стандартів професійно-технічної освіти, та Сертифікату про державну акредитацію Міністерства внутрішніх справ України, а саме, навчання згідно з Типовою навчальною програмою підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів, затвердженою постановою Кабінету міністрів України від 02.03.2010 року № 229.

Для проведення занять з Правил дорожнього руху, основ безпеки руху, будови та експлуатації транспортних засобів, надання медичної допомоги, навчання керуванню транспортними засобами залучаються підготовлені професійні особи, які пройшли атестацію в Регіональному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ України.

Освітній заклад Сумська автомобільна школа ТСО України здійснює підготовку водіїв транспортних засобів категорій  «В», та перепідготовку водіїв транспортних засобів категорій  «А1», «А», «С1», «С», «D1», «D», «ВЕ», «С1Е», «СЕ», «D1Е».

Теоретична підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації в автошколі проводяться за вечірньою формою навчання.

Відповідно до акредитації автошкола проводить перепідготовку водіїв транспортних засобів за 20-годинним курсом навчання з практичного керування відповідним транспортним засобом для відкриття водіями нижчих категорій.

Проводяться індивідуальні заняття з особами, які виявили бажання покращити навички водіння відповідними траспортними засобами, а також, поновити знання Правил дорожнього руху.

Навчання в автошколі складається з 2 частин — теоретичної та практичної. Спочатку треба пройти теоретичний курс навчання та отримати свідоцтво (в електронному вигляді), яке діє 1 рік .

Далі- скласти теоретичний іспит в сервісному центрі МВС.

Потім пройти практичний курс навчання в автошколі, скласти внутрішній іспит та отримати свідоцтво (в електронному вигляді), яке чинне 2 роки. Після цього — здати практичний іспит в ТСЦ та отримати права.